Byliny - květ  Počet produktů: 20

V této kategorii prodáváme květ z léčivých rostlin, jako je černý Bez, který je vhodný při nachlazení a čaj z květů černého bezu pomáhá proti migréně. Dále Divizna květ, jež se využívá při kašli nebo Heřmánek pravý a Heřmánek římský.Heřmánek má blahodárné účinky, které působí proti plísním a uvolňují křeče. V naší nabídce také naleznete Hlucha...

V této kategorii prodáváme květ z léčivých rostlin, jako je černý Bez, který je vhodný při nachlazení a čaj z květů černého bezu pomáhá proti migréně. Dále Divizna květ, jež se využívá při kašli nebo Heřmánek pravý a Heřmánek římský.Heřmánek má blahodárné účinky, které působí proti plísním a uvolňují křeče. V naší nabídce také naleznete Hluchavku, Ibišek neboli Ibišek pokojový, zlepšující zažívání či Jetel červený, jeho květ má široké použití jako třeba proti průjmům. Červený jetel je rovněž možné použít na ekzémy. Zakoupit u nás lze i Kaštan, jeho květ usnadňuje odkašlávání. Dále Květ Levandule neboli Levandule lékařské je znám svými uklidňujícími účinky. Dále téžprodáváme lipový květ, který má léčivé účinky při nachlazení i horečce. Velice chutný a zdravý je taktéž sirup z lipového květu, který si může snadno připravit i doma.Další oblíbenou bylinou je Měsíček a jeho květ, který se používá k obkladům či na výrobu mastí.V naší nabídce najdete mnoho dalších léčivých bylin.

V této sekci můžete nakoupit naťe, které pochází převážně z Čech a Slovenska a částečně z dovozu. Pokud zde nenaleznete surovinu, kterou hledáte napište nám na objednavky@prodejnabylin.cz.

Zobrazují se 1 – 20 z 20 položek
 • 1,15 Kč

  Bez černý je 1,5 až 5m vysoký keř, občas může dorůst až do podoby stromu a výšky až 10m. Roste téměř v celé Evropě. V ČR můžeme bez černý najít na okrajích lesů, podél cest, na pasece apod. Sbírá se jeho květ nebo plody. Květy černého bezu můžete usušit a využít na přípravu čaje, z plodů můžete získat například bezinkovou šťávu, víno nebo povidla.

  1,15 Kč
 • 52,90 Kč

  Divizna je dvouletá bylina, která dorůstá výšky až 2,5m. Květ divizny se objevuje až v roce druhém. V ČR je pěstována velmi často, v Evropě se také hojně vyskytuje. POZOR! Semena divizny jsou jedovatá! Sbírají se pouze květy divizny, listy a někdy se využívá i kořen.

  52,90 Kč
 • 34,50 Kč

  Heřmánek je jednoletá, příjemně aromatická bylinka. Dorůstá 15 až 50cm. Můžete ji najít podél cest, na poli, zejména na výživných půdách. Objevuje se také v Evropě, Asii, Severní Americe a Austrálii. Jeho využití najdete v kosmetice, ale také si z jeho květů můžete připravit lahodný čaj.

  34,50 Kč
 • 81,65 Kč

  Tato jednoletá bylina je velmi podobná našemu českému heřmánku. Můžete si z jeho květů připravit výborný čaj- 1 čajovou lžičku květů heřmánku zalijte 2dc vody. Tento nálev můžete konzumovat několikrát denně. Tuto bylinu můžete znát pod názvem plazivé jablko nebo rmen.

  81,65 Kč
 • 28,75 Kč

  Květ ibišku najdete v čajových směsích, nápojích, kterým dodává výrazně červenou barvu a kyselejší chuť. Ibišek je bylina, která je známá také pod názvy růže, ibišek pokojový nebo pokojová čínská růže.

  28,75 Kč
 • 20,70 Kč

  Jetel červený je vytrvalá bylina, která dorůstá až do 100cm. Můžete se s ní setkat na louce, pastvinách a na živiny bohatých půdách. Jetel červený roste hojně na celém území ČR, roste také v Evropě, Severní Indii, na Novém Zélandu a v Jižní Africe. Květy jetelu si nasušte a uvařte si z nich lahodný čaj.

  20,70 Kč
 • 25,30 Kč

  Kaštan je opadavý strom, vysoký až 30m. Původem je z jihovýchodní Evropy, u nás velmi oblíben, vyséván v parcích. Můžete z květů připravit čaj nebo jej využívat ve formě tinktury. POZOR! Celá rostlina je ve větších dávkách jedovatá!

  25,30 Kč
 • 29,90 Kč

  Levandule je bohatě větvený polokeř, který dorůstá až 60cm. Levandule má ráda suché a výslunné stráně. Květ levandule se využívá v kosmetice (koupele, peeling, voňavky) a v kuchyni (sůl, koření). Můžete si levanduli také jednoduše usušit a použít jako dekoraci, či vložit do skříně pro krásnou vůni.

  29,90 Kč
 • 32,20 Kč

  Lípa je opadavý strom, dorůstající až 30m. Lípu najdete především ve smíšených nebo lužních lesích, na slunných až polostinných místech. Květ lípy se sbírá ihned po rozkvětu, suší se co možná nejrychleji. Květ lípy je výborný pro přípravu čaje.

  32,20 Kč
 • 24,15 Kč

  Měsíček je jednoletá nebo dvouletá bylina, vysoká asi 50cm. Sbírají se květy, které se objeví asi 10 týdnů po výsevu- Existuje více odrůd měsíčku, liší se barvou květů nebo výšce rostliny. Pěstuje se pro využití v kosmetice, kuchyni, pro výrobu čaje.

  24,15 Kč
 • 52,90 Kč

  Jasmínu existuje několik druhů. Jasmín pochází z Indie a Číny. Od 16. století je rozšířen po celé Evropě. Můžete ho najít v čajových a bylinných směsích. Jeho příprava je ve formě odvaru. Jasmín najdete také v podobě oleje.

  52,90 Kč
 • 28,75 Kč

  Chrpa je jednoletá rostlina, která se vyskytuje na obilných polích, kompostech, podél cest, preferuje výživné půdy. Sbírá se květ chrpy buď samotný, nebo i s kalichem. Obsahuje antokyanové glykosidy, hořčiny, saponiny a minerální látky.

  28,75 Kč
 • 33,35 Kč

  Echinacea je vytrvalá bylina, dorůstající až 50 cm. U nás ji najdeme nejčastěji v křovinách či příkopech. Je rozšířená v celé Evropě. Sbírá se květ Echinacey respektive jen květní koruny. Z květů lze připravit nálev.

  33,35 Kč
 • 17,25 Kč

  Řebříček je vytrvalá bylina, vysoká asi 80cm. Můžete ji sbírat na mírně suchých loukách, pastvinách či při okraji cest. V ČR se hojně vyskytuje. Sbírá se květ řebříčku nebo jeho nať. Můžete si z něj připravit nálev, který lze konzumovat 2x až 3x denně po 150ml.

  17,25 Kč
 • 47,15 Kč

  Prvosenka je vytrvalá, 30 cm vysoká bylina, která se vyskytuje na loukách, vlhkých půdách, mírně kyselých až neutrálních. Květ prvosenky se sbírá v dubnu až květnu, můžete jej sušit a podávat ve formě nálevu.

  47,15 Kč
 • 23,00 Kč

  Sedmikráska je vytrvalá bylina, která dorůstá až 25cm. Najdete ji skoro na každém kroku. Roste v trávníku v zahradách, na loukách, pastvinách apod. Sbírá se květ sedmikrásky nebo její nať, a to nejlépe na jaře.

  23,00 Kč
 • 57,00 Kč

  Sléz je bylina, z které si můžete připravit výborný čaj, můžete jeho nálev také kloktat, a nebo slézové  listy přikládat jako obklad na hrdlo. Sléz se dá dlouhodobě konzumovat, najdete ho také v různých bylinkových směsích a čajích.

  57,00 Kč
 • 5,75 Kč

  Arnyka neboli prha horská je bylina, která se vyskytuje na pastvinách, vřesovištích či horských loukách. Nálev z arniky můžete využít ke kloktání a potírání dásní. Arniku možná znáte pod názvy andělský traňk, harnika nebo chlupáček.

  5,75 Kč
 • 21,85 Kč

  Smil je drobná, vytrvalá bylina, která se vyskytuje v celé Evropě. U nás roste nejčastěji na písčitých a kamenitých stráních. Květy smilu lze připravit ve formě nálevu či odvaru. Tato bylina se řadí mezi málo probádané druhy.

  21,85 Kč
 • 25,30 Kč

  Vřes je keřík, 15 až 50 cm vysoký. Jak jeho název napovídá, najdete jej ve vřesovištích, v lesích, ale také skalách. Vřes se hojně vyskytuje také v Evropě. Sbírá se nať nebo květ vřesu, který se suší. Zpracovat jej můžete ve formě nálevu.

  25,30 Kč
Zobrazují se 1 – 20 z 20 položek

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.