ProdejnaBylin Eleuterokok ostnitý kořen
Kód: 1348/100Související produkty
Detailní popis produktu
Složení a účinné látky eleuterokoku
Eleutherosidy, polysacharidy škrobového typu a pektiny. Dále kořen obsahuje silice, pryskyřice, flavonoidy, saponiny, hořčiny a mnoho minerálních látek (draslík, fosfor, vápník, železo, selen, hořčík, mangan a zinek).
Účinky eleuterokoku
- Adaptogen - Fyzické a duševní zdraví
- Kognitivní funkce a výkonnost
- Relaxace a dobrá nálada
- Přirozená obranyschopnost
- Normální dýchání
- Normální hladina glukózy v krvi
- dle nařízení ES č.1924/2006 nemůžeme uvádět zdravotní účinky, proto výše uvedené léčivé účinky jsou formou tipů našich babiček a tradičního lidového léčitelství. Nejedná se o lékařské doporučení – vycházíme pouze informací z internetu, které nemusí být odborné.
Popis a vzhled
Eleuterokok je vytrvalý opadavý keř pocházející z východní Asie a z povodí řek Ussuri a Amuru. Dorůstá do výšky 1,5 – 2 m a výjimečně až do 4 m. Kořenový systém obsahující nejvíce účinných látek je ve svrchní vrstvě tvořen větvenými a tenkými kořínky s celkovou délkou až 30 m. Stonky a mladé větve rostliny jsou porostlé křehkými ostny. Na koncích některých větví můžete od července do srpna najít drobné voňavé květy. Eleuterokok má vejčité černé plody, které jsou až 1 cm dlouhé.
Příprava eleuterokoku
Kořen připravujeme jako čaj, odvar nebo tinkturu.
TIP na přípravu čaje: 1 čajovou lžičku vsypte do ¼ l studené vody, přiveďte k varu a nechte krátce povařit. V zakryté nádobě se nechte 15 minut odstát a posléze sceďte. Odvar se připravuje vždy čerstvý. Pijte 1 - 2x denně. Skladujte na suchém a temném místě.
Použití eleuterokoku
Bylinu nesmí užívat těhotné a kojící ženy a rovněž není vhodná pro malé děti a kojence. Vyvarovat by se jí měli také lidé s vysokým krevním tlakem, poruchami imunitního systému, lidé při horečnatých stavech a po čerstvém infarktu myokardu - nejdříve 3 měsíce po jeho odeznění, ale vždy se nejdprve poraďte s odborníkem.
Nežádoucí nebo vedlejší účinky
Bylina je považována za bezpečnější než klasický asijský ženšen, i přesto bychom při jeho užívání měli dbát na opatrnost a v nejlepším případě se poradit s odborníkem. Nežádoucí účinky jako útlum, ospalost nebo naopak poruchy spánku (insomnie) se mohou objevit při požití velkých dávek, ale děje se tak jen velmi zřídka.
Eleuterokok může stejně jako jiné bylinné produkty reagovat s některými léky. To může mít negativní vliv nebo snížit účinek léků. Neužívejte ho zároveň s digoxinem a sedativy a také ho neužívejte dlouhodobě - max.do tří měsíců, a poté by měla následovat dvouměsíční přestávka.
Byliny s podobným účinkem: asijský ženšen.
Další názvy eleuterokoku: Latinský název Eleutherococcus senticosus. Nazývaný také ženšen nepravý, ženšen sibiřský nebo čertův kořen.
Výrobce: Prodejnabylin.cz
Užitečné odkazy:
- Wikipedia
- Eleuterokok - čertův kořen 50ml
- Dr. Popov antistres bylinné kapky 50ml
- Dr. Popov energie bylinné kapky 50ml
I když se věnujeme aktualitě informací o našich výrobcích, výrobní předpisy se průběžně mění, a tak se mohou měnit složení, obsah živin, alergeny nebo dietetické informace. Vždy proto doporučujeme přečíst etiketu před použitím výrobku.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Byliny |
---|---|
Alergeny: | Vegan, Vegetarián, Bez lepku, Bez přidaného cukru, Bez éček, Bez palmového oleje, Bez laktózy, DIA |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.