ProdejnaBylin Lichořeřišnice větší semeno
Související produkty
Detailní popis produktu
Složení a účinné látky lichořeřišnice
Lichořeřišnice obsahuje glykosidy hořčičného oleje - glukosinoláty, glukotropaeolin, kyselina askorbová, flavonoidy, karotenoidy a v plodech jsou obsaženy také cucurbitaciny.
Účinky lichořeřišnice
- při zánětech močopohlavního aparátu
- akutní i chronické záněty
- záněty dýchacího aparátu
- záněty vaječníků
- záněty prostaty
- proti padání vlasů
- rozemleté plody jako projímadlo
- dle nařízení ES č.1924/2006 nemůžeme uvádět zdravotní účinky, proto výše uvedené léčivé účinky jsou formou tipů našich babiček a tradičního lidového léčitelství. Nejedná se o lékařské doporučení – vycházíme pouze informací z internetu, které nemusí být odborné.
Popis a vzhled
Rostlina lichořeřišnice větší je u nás jednoletá bylina s délkou až 3 metry, ale v místě svého původu dorůstá až do 5 metrů. Kvete od června do září, nemá žádné škůdce a její výhodou je také to, že odpuzuje plísně a hmyz. Sušené semena mají velikost plodu o průměru 1 cm v barvě žluto hnědé.
Příprava lichořeřišnice
Sušená lichořeřišnice se připravuje jako čaj, nálev nebo odvar, ale je používána i jako tinktura, koupel, sirup či vlasové tonikum, protože byl prokázán také vliv lichořeřišnice na vlasy.
TIP na přípravu odvaru: 1 čajovou lžičku vsypte do ¼ l studené vody, přiveďte k varu a nechte krátce povařit. V zakryté nádobě se nechte 15 minut odstát a posléze sceďte. Odvar se připravuje vždy čerstvý. Pijte 1 - 2x denně. Skladujte na suchém a temném místě.
Použití lichořeřišnice
Jak dlouho užívat lichořeřišnici? Při zánětech je vhodné užívat 14 dní vyšší dávky nebo měsíc při nižších dávkách. Lichořeřišnice není vhodná pro dlouhodobé užívání. Lichořeřišnice v těhotenství nevadí a pro děti není vhodná přibližně do 3 let věku, poté mohou děti tuto bylinu k léčbě využít.
Nežádoucí nebo vedlejší účinky
Nejsou známy případy nežádoucích účinků ani kontraindikace s léky. Při vysokých dávkách může ojediněle dojít k nechutenství, nevolnosti a bolestem břicha. Nejsou známy žádné nežádoucí účinky v těhotenství a při kojení, s ohledem k národní legislativě ji v tomto období doporučit nemůžeme.
Byliny s podobným účinkem: brusinka, borůvka, medvědice, svízel syřišťový, černý bez, libeček.
Další názvy lichořeřišnice: Latinský název Tropaeolum majus.
Výrobce: Prodejnabylin.cz
Užitečné odkazy:
I když se věnujeme aktualitě informací o našich výrobcích, výrobní předpisy se průběžně mění, a tak se mohou měnit složení, obsah živin, alergeny nebo dietetické informace. Vždy proto doporučujeme přečíst etiketu před použitím výrobku.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Byliny |
---|---|
Alergeny: | Vegan, Vegetarián, Bez lepku, Bez přidaného cukru, Bez éček, Bez palmového oleje, Bez laktózy, DIA |
Články: | https://www.prodejnabylin.cz/blog/v-lednu-pecujme-o-mocovy-mechyr/ |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.