ProdejnaBylin lněný olej lisovaný za studena 500ml RAW

Nejprodávanější
169 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
25.7.2024

Lněný olej lisovaný za studena - produkujeme čerstvý, panenský olej bez filtrace, a tedy s lignany, aby byla zachována maximální kvalita. Lněné semínko je zdrojem nezbytných (esenciálních) mastných kyselin. Lněný olej pomáhá v prevenci srdečních onemocnění, udržuje zdravou kůži, nehty a vlasy. Může být užitečný při neplodnosti, impotenci, menstruačních křečích a endometrióze. Může pomáhat zmírňovat nervové choroby a pomáhá při zácpě a divertikulózách.
Více o jeho benefitech si můžete přečíst v našem článku Lněný olej.


Detailní informace

Detailní popis produktu

Lněný olej - panenský: Více informací

Produkujeme čerstvý, panenský olej bez filtrace a tedy s lignany. Aby byla zachována maximální kvalita, lisujeme lněná semínka až po nashromáždění objednávek (většinou jedenkrát týdně) a následně zasíláme Vám - klientům.

Takto vyrobený olej po vylisování okamžitě plníme do tmavého plastového obalu (tento obal je zcela zdravotně nezávadný a má farmaceutickou certifikaci) z důvodu přepravy a uchováváme v chladu a tím se maximálně snažíme o jeho minimální oxidaci. Proto je zachován jeho maximální přírodní stav a čerstvost. Z toho důvodu náš olej obsahuje zbytek sedimentu, který ovšem není na závadu.

Olej není vhodné před konzumací zahřívat, a do pokrmů je třeba jej přidávat až nakonec, ideálně po přidání a zpracování ostatních surovin. Pro zachování kvality je nutné jej skladovat v temnu a chladu, nejlépe v lednici.

Lněné semínko (olej) - působení a účinky

Lněné semínko je zdrojem nezbytných (esenciálních) mastných kyselin – tuků a olejů důležitých pro zdraví, které si tělo nedokáže samo vytvořit. Jednoznačně se jedná o esenciální mastnou kyselinu, která je prioritně  obsažena v lněném semínku - omega-3 – kyselina alfa-linolenová. Lněné semínko obsahuje také omegu-6 mastnou kyselinu, ale přibližně jednu třetinu vůči nenasycené mastné kyselině omega-3. Realita v běžném stravování je až 20:1 ve prospěch omegy-6. Nicméně iIdeální poměr spotřeby omega 3 a 6 je 1:1 až 1:3. A v tom tkví zásadní přinos lněného oleje, který je schopen narovnat správný příjem těchto nenasycených mastných kyselin.

Navíc nefiltrovaný lněný olej poskytuje lignany, které mají příznivé účinky na různé hormony a mohou pomáhat v boji proti rakovině, bakteriím, virům a plísním. Lněné semínko obsahuje až 100krát více lignanů než jakékoliv jiné rostlinné produkty. Lněný olej snižuje cholesterol a tím chrání před srdečními nemocemi. Rovněž může být prospěšný při angině pectoris a vysokém krevním tlaku. Může také usnadňovat přenos nervového vzruchu, a proto je užitečný při snížené citlivosti a palčivých pocitech stejně jako při chronických mozkových poruchách, jako je Alzheimerova choroba. Lněný olej zvláčňuje stolici a proto je vhodný k léčbě zácpy a obtíží při divertikulóze střev. Lněný olej pomáhá zlepšovat stav děložní sliznice a tím může ovlivnit některé formy neplodnosti. Pro své protizánětlivé účinky může lněný olej mírnit menstruační bolesti a bolesti při fibrocystóze prsů. Lněný olej může také pomoci s léčením mužské neplodnosti a při prostatických problémech.

Doporučené dávkování lněného oleje

Nejsnadnější je užívat lněný olej v preventivní dávce, která je doporučena od jedné lžičky do jedné lžíce jednou denně.

Jak lněný olej užívat

Lněný olej užívejte s potravinami obsahující síru - jogurt, tvaroh ... Lněný olej se musí vždy konzumovat spolu s potravinami bohatými na bílkoviny, které obsahují síru (sýry, ořechy, cibule, pór, česnek, pažitka). Nejlepší kombinace je cottage cheese, tvaroh nebo jogurt. Proč? Tuky se stanou ve vodě rozpustné jen tehdy, pokud se sloučí s bílkovinami, čímž se zvýší jejich vstřebatelnost. Pokud se toto neuskuteční, mnohé životně důležité funkce se oslabí, ba až poškodí. Tělo za nepřítomnosti síry olej nerozloží na formu rozpustnou ve vodě, takže lněný olej spíše škodí než léčí. Jako první poklesne zásobování organismu dostatečným množstvím kyslíku.

Země původu: Česká republika

Složení: lněný olej

Objednávky: Olej je lisován zhruba jednou až dvakrát za týden, tedy po nahromadění vícero objednávek. Je to z toho důvodu, aby byla zachována jeho nejvyšší kvalita a čerstvost.

Přeprava: Všechny naše oleje o objemu 500 - 1000 ml z důvodu přepravy plníme do plastových lékárenských lékovek s atestem na zdravotní nezávadnost viz. příloha k produktu.

Skladujte na suchém a temném místě. 

Podle Dr. Budwig je pro maximální zdravotní efekt žádoucí užívat pouze lněná semínka a jejich olej, který má Certifikát s uvedeným množstvím nenasycených mastných kyselin omegy 3 a 6, jejichž poměr by měl být vyšší než 3:1! Pokus si koupíte semínka a olej s výrazně nižším poměrem mohou se Vám zánětlivé procesy v těle dokonce zhoršit a ke snížení krevního tlaku nedojde.

Nezalekněte se, jestliže se vámi objednané produkty budou vizuálně lišit od těch, které vidíte na fotografii. Fotografie slouží především na ukázku a na kvalitu našich produktů to nemá sebemenší vliv. Naší prioritou je nejvyšší kvalita a vše připravujeme s pečlivostí a láskou.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Oleje a máslo
Hmotnost: 0.5 kg
Alergeny: Vegan, Vegetarián, Bez lepku, Bez přidaného cukru, Bez éček, Bez palmového oleje, Bez laktózy, RAW, DIA
5
21x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MV Avatar autora | 22.5.2023
Moc😊
5
VV Avatar autora | 15.5.2023
Lněný olej - maximální spokojenost, používám ho vnitřně i k péči o pleť. Je skvělý.
5
HP Avatar autora | 16.4.2023
Skvělý
5
MR Avatar autora | 21.3.2023
Má dobrou chuť, jsem mile překvapena.
5
SM Avatar autora | 20.3.2023
Jsem spokojena, s jogurtem mi chutná 😀
5
SL Avatar autora | 6.3.2023
Vynikající chuť????
5
JP Avatar autora | 4.2.2023
spokojenost, opakovaný nákup
5
E Avatar autora | 4.2.2023
Vybírala jsem čerstvě lisovany olej, prodejce toto deklaroval. Musím uznat, že chuťově se to nedá srovnat s olejem ze supermarketu, je chutný. Nějaké pozitivní účinky je příliš brzy hodnotit, použila jsem jej teprve párkrát. Vadí mi plastova lahev, ale chápu možné potíže s přepravou.
5
IH Avatar autora | 16.1.2023
Vynikající kvalita
5
P Avatar autora | 19.12.2022
Spokojen velice.
5
B Avatar autora | 26.11.2022
maximální spokojenost,koupila jsem si jej proti zácpě a funguje,také nehty jsou v lepším stavu jako předtím, takže objednávám znovu
5
JZ Avatar autora | 12.11.2022
Zatím zkouším. Určitě funguje jak očekávám
5
DZ Avatar autora | 25.10.2022
Jsem velmi spokojená.
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora 3.8.2022 12:24
Váš lněný olej je opravdu kvalitní. Mohu porovnat z více výrobci. Rád se na vás opět obrátím.
Odpovědět