Z důvodu vysoké nemocnosti může dojít ke zpoždění Vaší objednávky. Velice se omlouváme za zdržení a děkujeme za trpělivost!

Zdravý den Sklenice na klíčení 700 ml

390 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
28.3.2023

Naklíčovací sklenice je jedním z nejjednodušších a nejefektivnějších způsobů, jak si doma připravit během několika dní klíčky chutné a nutričně bohaté. Sklenice je vyrobena ze zdravotně bezpečného skla. Má speciální šroubovací víčko opatřené síťkou z nerezové oceli, kovový stojánek pro umístění sklenice víčkem dolů a keramický podstavec pro zachycení přebytečné vody, která ze sklenice odkapává po promývání semen. Sítko na víčku sklenice zajišťuje rostlinám dostatečný přísun potřebného vzduchu. Klíčit v ní lze jakákoliv semena zeleniny, luštěnin, obilovin nebo bylin, vyjma semen řeřichy a rukoly.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Návod na klíčení semen: první den vložte semena do sklenice, našroubujte víčko, zalejte dostatečným množstvím vody minimálně do ¾ nádoby a nechte namáčet po dobu uvedenou na obalu semen. Po skončení namáčení semena důkladně propláchněte vodou, obraťte sklenici dnem vzhůru a několikrát protřepejte, aby vytekla všechna voda. Umístěte sklenici na kovový stojánek šikmo víčkem dolů. Díky tomu bude moci přebytečná voda odkapat na keramickou misku podstavce. Sklenice by měla být umístěna na rovném povrchu na místě s pokojovou teplotou přibližně 20°C mimo dosah přímého světla a zdroje tepla.
Další dny je semena potřeba pravidelně promývat, aby se namočila a rychle klíčila. Pro zavlažení semen není nutné odstraňovat víčko ze sklenice. Sklenici naplňte přes sítko vodou a po 1–2 minutách vodu vylejte. Pak sklenici umístěte zpět na keramický podstavec. Promývání semen opakujte pravidelně nejméně 2x denně (ráno a večer) a vždy, když se bude zdát, že semena v lahvi vysychají, a to až do sklizení hotových klíčků. Tak jako první den, vždy při promývání opatrně protřepejte sklenici.

Sklizeň: rychlost růstu klíčků závisí na specifických vlastnostech naklíčovaného semena a okolní teplotě. Klíčky vyjměte ze sklenice a buď je ihned konzumujte, nebo je můžete dále uchovávat v chladničce, kde se jejich růst velmi zpomalí. Před konzumací semena propláchnete vodou.

Obrázek produktu: sklenice na klíčení, je pouze pro ilustraci vyobrazen s naklíčenými semeny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena na klíčení
Hmotnost: 0.7 kg
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 13.3.2023
Naprosto spokojena. Jak s produktem - už mám naklíčeno ! Tak s komunikací obchodu. Vše bez problémů. A produkt opravdu doporučuji, za tři dny máte naklíčeno, roste to v tom jako blázen, v čistotě, bez rizika plísně apod...

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: