Byliny - nať  Počet produktů: 50

Naše nabídka v kategorii Nať představuje byliny a léčivé rostliny, jako je Bazalka pravá. Bazalka a její nať se používá jako kloktadlo. Taktéž v této sekci naleznete Bedrník obecný, Benedikt čubet, jež napomáhá při špatném trávení nebo Brutnák lékařský, Bukvice lékařská, dále je oblíbena nať z rostliny Čekanka, a skvělý je čaj z Dobromysli, kt...

Naše nabídka v kategorii Nať představuje byliny a léčivé rostliny, jako je Bazalka pravá. Bazalka a její nať se používá jako kloktadlo. Taktéž v této sekci naleznete Bedrník obecný, Benedikt čubet, jež napomáhá při špatném trávení nebo Brutnák lékařský, Bukvice lékařská, dále je oblíbena nať z rostliny Čekanka, a skvělý je čaj z Dobromysli, který odvádí škodlivé látky z těla. Velice oblíbená je rostlina Echinacea, která má příznivé účinky při léčbě křečový žil. Čaj z rostliny Echinacea vykazuje antibiotickou aktivitu. Dále si můžete objednat Jablečník nať, Dvouzubec nať, Hluchavka nať a mnoho dalších skvělých rostlin.

V této sekci můžete nakoupit naťe, které pochází převážně z Čech a Slovenska a částečně z dovozu. Pokud zde nenaleznete surovinu, kterou hledáte napište nám na objednavky@prodejnabylin.cz.

Zobrazují se 1 – 20 z 50 položek
na stránku
 • 20,70 Kč

  Používá se vnitřně jako diuretikum při chronických nemocech ledvin, sníženém vylučování vody z organismu, při poruchách látkové výměny, při zvětšení prostaty a dále jako stavící prostředek při průjmech. Zevně v koupelích a v obkladech při špatně se hojících a hnisavých ranách.

  20,70 Kč
 • 17,25 Kč

  Používá se vnitřně pro zlepšení chuti k jídlu, jako podpůrný prostředek při různých nemocech jater a žlučových cest, při poruchách trávení a látkové výměny, při průjmech a střevních nečinnosti. Zevně se užívá ke kloktání, při zánětech dutiny ústní,při zánětech mandlí a k obkladům při kožních defektech.

  17,25 Kč
 • 29,90 Kč

  V lidovém léčitelství se používá jako mírný prostředek k usnadnění odkašlávání a proti průjmu. Je vhodný při chronickém zánětu průdušek, příznivě působí při zánětech žaludku a střev spojených s průjmem.

  29,90 Kč
 • 57,50 Kč

  Používá se jako protizánětlivý a močopudný prostředek a k usnadnění odkašlávání. Při-spívá ke zvýšení látkové výměny při revmatismu, dně, onemocnění ledvin a močového měchýře. Vyplavuje písek a drobné kaménky z močových cest, ale hlavně se používá jako prostředek uvolňující hleny a usnadňující odkašlávání.

  57,50 Kč
 • 20,70 Kč

  V lidovém léčitelství se používá jako součást močopudných, krevčistících a posilujících čajů. Má příznivý vliv na tvorbu bílých krvinek a napomáhá při tlumení zánětlivých procesů v těle. Zevně se používá v koupelích a bylinných obkladech na špatně se hojí

  20,70 Kč
 • 29,90 Kč

  Používá se k uvolnění křečí a dezinfekci při zánětu močového měchýře, tvorbě kaménků a močového písku, ledvinové kolice a chronických chorobách ledvin spojených se sníženým vylučováním tekutin z těla. Rovněž se využívá jako prostředek tišící bolest. Často se užívá v kombinaci s listy medvědice a brusinky.

  29,90 Kč
 • 28,75 Kč

  Čaj z nati nebo slupek pohanky je velmi bohatý na rutin. Tento flavonoid působí příznivě na zeslabenou stěnu cév, má schopnost ji zpevňovat, čímž předchází tvorbě podlitin, nemocem kardiovaskulární (srdečně-cévní) soustavy, upravuje krevní tlak. Ulevuje od potíží s hemeroidy. Stejně působí na křečové žíly a s tím spoje

  28,75 Kč
 • 36,80 Kč

  V lidovém léčitelství se používá hlavně zevně do koupelí proti křečím a při léčbě revmatických potíží. K vnitřnímu užití se doporučuje pouze v homeo-patických dávkách, podávání a velikost dávky určuje homeopat.

  36,80 Kč
 • 17,25 Kč

  Používá se pro zlepšení chuti k jídlu a trávení, uvolnění křečí trávicího traktu a jeho dezinfekci. Uplatňuje se při ne-chutenství, střevních kolikách, nedostatku žaludečních kyselin, žlučníkových kolikách a také proti hlístům. V těhotenství je jeho užívání zakázáno.

  17,25 Kč
 • 36,80 Kč

  Používá se na neurotické stavy neklidu, lehké poruchy usínání, ale také přerušovaný spánek, také vegetativní dystonie. Žaludeční a střevní obtíže. Má spasmolytický účinek. Má centrálně sedativní účinek. Kombinuje se s meduňkou, kozlíkem lékařským, chmelem.

  36,80 Kč
 • 27,60 Kč

  Používá se k uvolňování křečí při průjmech, kolikách a bolestivé menstruaci, gyne-kologických potížích a všech křečových stavech. Protože se účinek dostavuje pomalu, je možno užívat mochnu preventivně už několik dní před menstruací. Je rovněž součástí protiprůjmových čajových směsí. Zevně se mochna uplatňuje v koupelíc

  27,60 Kč
 • 19,55 Kč

  Používá se jako zklidňující prostředek, proti nadýmání a k uvolnění křečí. Je vhodná při lehkých střevních a žaludečních zánětech, k podpoře sekrece žluče, uklidňuje při bušení srdce, srdečních neurózách, nespavosti a nervových potížích vůbec. Užívá se ro

  19,55 Kč
 • 21,85 Kč

  Používá se k usnadnění odkašlávání a jako posilující prostředek v rekonvalescenci. Rovněž se používá při potížích s trávením, kdy je snížená tvorba slin. Osvědčuje se zejména při zánětu průdušek. Zevně se používá jako protizánětlivý prostředek v kloktadlech a při kožních chorobách.

  21,85 Kč
 • 24,15 Kč

  Používá se jako zklidňující a křeče uvolňující prostředek. Užívá se při srdeční slabosti, mírném zrychlení srdeční činnosti, zvláště při srdečních příznacích spojených s poruchou nervové činnosti a při vynechávání menstruace. Prokázán byl také účinek proti některým virům. Není vhodný v těhotenství a době kojení.

  24,15 Kč
 • 17,25 Kč

  Používá se k usnadnění odkašlávání, zlepšení chuti k jídlu a proti nadměrnému pocení. Je vhodný při chronickém zánětu průdušek, kašli, nadýmání, chronickém zánětu střev a při nechutenství. Zevně slouží k dezinfekci jako kloktadlo při zánětu hrtanu a mandlí.

  17,25 Kč
 • 26,45 Kč

  Používá se při nezhoubných nádorech prostaty, při potížích s jejím zbytněním a tím souvisejícím častým močením u mužů a rovněž při chorobách ledvin a močového měchýře. Má močopudný a protizánětlivý účinek.

  26,45 Kč
 • 20,70 Kč

  Používá se při průjmu jako střevní dezinficiens, působí rovněž dezinfekčně na močové cesty a je proto vhodné k řešení zánětů močových cest a při potížích s močovými kameny. Zevně se používá k přípravě kloktadel k dezinfekci dutiny ústní při zánětech mandlí, dásní a aftech.

  20,70 Kč
 • 19,55 Kč

  Používá se k uvolnění křečí a uklidnění, rovněž podpoře tvorby žluče a proti dráždivému kašli. Je vhodný k uklidnění žaludečních křečí a ke zmírnění bolestí při chorobách žlučníku. Lidově se jeho mléčná šťáva používá k odstranění bradavic.

  19,55 Kč
 • 21,85 Kč

  Používá se k usnadnění odkašlávání a odchodu hlenů a jako močopudný prostředek. Uplatňuje se při onemocnění dýchacích a močových cest spojených se zánětem a rovněž k povzbuzení metabolismu při revmatismu a dně. Je častou součástí čajových směsí určených k potlačení zmiňovaných obtíží. Zevně se užívá v obkladech nebo v

  21,85 Kč
 • 23,00 Kč

  Používá se při průjmu jako střevní dezinficiens, působí rovněž dezinfekčně na močové cesty a je proto vhodné k řešení zánětů močových cest a při potížích s močovými kameny. Zevně se používá k přípravě kloktadel k dezinfekci dutiny ústní při zánětech mandlí, dásní a aftech.

  23,00 Kč
Zobrazují se 1 – 20 z 50 položek

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.