Byliny  Počet produktů: 20

V této sekci nakoupíte léčivé byliny a rostliny, které jsou zde rozděleny dle jednotlivých částí rostlin.Vybírat si můžete takové byliny, u kterých prodáváme jejich květy, natě nebo listy, kořen, kůru či plod a oplodí, což představuje obal, který chrání semena rostlin a je základní částí plodu. Léčivé byliny a jejich použití je velice široké. Lz...

V této sekci nakoupíte léčivé byliny a rostliny, které jsou zde rozděleny dle jednotlivých částí rostlin.Vybírat si můžete takové byliny, u kterých prodáváme jejich květy, natě nebo listy, kořen, kůru či plod a oplodí, což představuje obal, který chrání semena rostlin a je základní částí plodu. Léčivé byliny a jejich použití je velice široké. Lze zakoupit byliny na hubnutí, byliny na odvodnění, byliny na prostatu, byliny na snížení cholesterolu, také byliny na vysoký krevní tlak, byliny na nemocná játra či ledviny a v neposlední řadě rovněž byliny na žaludek, které jej zklidní a vrátí do normálního stavu. Byliny jsou velice prospěšné našemu tělu a hlavně představují přírodní léčivo bez chemických a jiných úprav či doplňků. Vyzkoušejte například květy z černého bezu nebo ibišek.

V této sekci nakoupíte léčivé rostliny, které jsou zde rozděleny dle částí rostlin. Pokud zde nenaleznete surovinu, kterou hledáte napište nám na objednavky@prodejnabylin.cz

Zobrazují se 1 – 20 z 20 položek
 • 29,90 Kč

  Anýz plod je bylina, která pochází z Přední Asie, u nás se pěstuje jen vzácně. Plod anýzu se sbírá v srpnu a září, poté se čistí a suší. Plody můžete využít v nálevu, asi 4 čajové lžičky namačkaných plodů na jeden šálek vody. Anýz plod je k dostání také v prášku.

  29,90 Kč
 • 36,80 Kč

  Bazalka pravá nať je bylina, která pochází z Přední Indie, u nás je pěstována už od středověku. Bazalka má ráda teplá, slunná místa. Můžete ji využít čerstvou v kuchyni nebo sušenou pro přípravu čaje.

  36,80 Kč
 • 74,75 Kč

  Bedrník obecný je vytrvalá bylina, vysoká 20 až 80cm. Roste téměř v celé Evropě, u nás se vyskytuje hlavně v nížinách a podhorských oblastech. Najdete ho v sušších trávnících, vřesovištích, pastvinách, světlých a suchých lesech apod. Sbírá se kořen bedrníku, který se suší.

  74,75 Kč
 • 1,15 Kč

  Bez černý je 1,5 až 5m vysoký keř, občas může dorůst až do podoby stromu a výšky až 10m. Roste téměř v celé Evropě. V ČR můžeme bez černý najít na okrajích lesů, podél cest, na pasece apod. Sbírá se jeho květ nebo plody. Květy černého bezu můžete usušit a využít na přípravu čaje, z plodů můžete získat například bezinkovou šťávu, víno nebo povidla.

  1,15 Kč
 • 26,45 Kč

  Používá se při problémech s vylučováním žluči a jako zklidňující, močopudný a proti-zánětlivý prostředek působící v žlučových a močových cestách. Je vhodný při žlučových kamenech, bolestivém žlučníku nebo játrech, při zánětu močového měchýře a revmatismu. Působí také proti parazitům. Nedoporučuje používat v těhotenství

  26,45 Kč
 • 24,15 Kč

  Používá se do směsí pro diabetiky pro snižování hladiny cukru v krvi, dále k mírnění průjmů a léčbě chronických zánětů střev. Zevně působí rovněž protizánětlivě, používá se ke kloktání při zánětech v dutině ústní a hrtanu.

  24,15 Kč
 • 25,30 Kč

  Brutnák se doporučuje vnitřně jako diuretikum a diaforetikum, zevně jako emoliens a antiflogistikum. Vnitřně v nálevu při zánětech močovýchcest, kdy zvýšený proud moči močovody mechanicky brání vzestupu infekce. Jindy slouží k odplavení škodlivých látek při revmatismu a při chorobách srdečních provázených zadržováním

  25,30 Kč
 • 26,45 Kč

  Používá se jako močopudný prostředek při zánětlivých onemocněních močových cest, do redukčních čajových směsí, a k mírnění bolestí kloubů při dně a revmatismu. Ke zvýšení účinku se při přípravě čaje přidává na špičku nože jedlé sody. Přidává se do urologických čajů. Zevně se používá k přípravě koupelí a k oplachování v

  26,45 Kč
 • 27,60 Kč

  Používá se při poruchách trávicího traktu a nechutenství. Používá se při stavech dušnosti, mírně snižuje krevní tlak a je vhodná při nervové vyčerpanosti. Zevně se používá k ošetřování bércových vředů a při plísňových onemocněních.

  27,60 Kč
 • 26,45 Kč

  Používá se pro zvýšení chuti k jídlu, jako mírné projímadlo, žlučopudný prostředek a prostředek pro zlepšení trávení. Nápoje z čekanky jsou povzbudivým prostředkem k trávení většího množství jednotvárné potravy, např. brambor, chleba apod. Zevně se používá při kožních vyrážkách, vředech a akné.

  26,45 Kč
 • 24,15 Kč

  V lidovém léčitelství se používá jako močopudný a projímavý prostředek, dále k mírnění křečovitých bolestí hladké svaloviny vnitřních orgánů. Zevně se požívá na ošetřování špatně se hojících ran.

  24,15 Kč
 • 52,90 Kč

  Divizna je dvouletá bylina, která dorůstá výšky až 2,5m. Květ divizny se objevuje až v roce druhém. V ČR je pěstována velmi často, v Evropě se také hojně vyskytuje. POZOR! Semena divizny jsou jedovatá! Sbírají se pouze květy divizny, listy a někdy se využívá i kořen.

  52,90 Kč
 • 21,85 Kč

  Používá se k tlumení křečovitých bolestí, zlepšení vylučování žluči, jako prostředek zlepšující chuť k jídlu, při úporném kašli a při onemocnění dýchacího ústrojí. Reguluje stolici při průjmech. Zevně se používá k přípravě posilujících koupelí (zvláště u slabších dětí), k přípravě kloktadel užívaných při zánětech úst,

  21,85 Kč
 • 20,70 Kč

  V lidovém léčitelství se používá vnitřně ve formě odvaru při zánětech žaludku a střev a při průjmu. Zevně může sloužit jako kloktadlo při zánětech v dutině ústní a hrtanu, dále k přípravě koupelí při omrzlinách, popáleninách, hemeroidech a pocení nohou.

  20,70 Kč
 • 51,75 Kč

  V lidovém léčitelství se používá ke zvýšení obranyschopnosti organismu. Působí proti některým virům a bakteriím. Tlumí vnímání bolesti, používá se vnitřně i zevně při léčbě křečových žil, bércových vředů a hemeroidů. Kořen je nejúčinnější částí rostliny.

  51,75 Kč
 • 23,00 Kč

  Sedmikráska je vytrvalá bylina, která dorůstá až 25cm. Najdete ji skoro na každém kroku. Roste v trávníku v zahradách, na loukách, pastvinách apod. Sbírá se květ sedmikrásky nebo její nať, a to nejlépe na jaře.

  23,00 Kč
 • 24,15 Kč

  Používá se k posílení organismu při jarních avitaminózách, nadměrném stresu a psychické zátěži organismu. Šípky jsou jedním z nejbohatších zdrojů vitamínu C. Rovněž působí jako mírný protizánětlivý prostředek při zánětlivých onemocněních močových cest, známý je jeho účinek proti zácpě.

  24,15 Kč
 • 52,90 Kč

  Používa se proti horečce, rozšiřuje cévy. Zmírňuje různé bolesti, působí protirevmaticky. Nejvýznamnější je však její antimigrenózní účinek. Výborně se také osvědčila při menstruačních bolestech. Z drogy můžeme připravit nálev.

  52,90 Kč
 • 35,71 Kč

  Zeměžluč je odedávna známá pro svůj vysoký obsah hořčin, pryskyřic a glykosidů. Díky tomu výrazně povzbuzuje tvorbu trávicích šťáv. Používá se při problémech se žlučníkem. Podílí se na krvetvorbě při problémech s bílými krvinkami. Vzhledem k obsahu hořčin se nedoporučuje užívat při kojení (kazí chuť mléka) i když jak matce, tak dítěti velmi prospívá.

  35,71 Kč
 • 35,00 Kč

  Červené plody Goji rostou na trnitých keřích. Plody mají jasně červenou barvu. Goji se konzumují samotné nebo se přidávají do cereálních směsí a jogurtu, ovocných koktejlů a šejků. Konzumujte v omezeném množství.

  35,00 Kč
Zobrazují se 1 – 20 z 20 položek

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500,- až k vám domů.